Flickr

Flickr

Serwis dla fotografów małych i dużych

Zalety

  • Doskonałe narzędzia do publikowania zdjęć
  • Aktywna społeczność użytkowników

Wady

  • Wymaga posiadania konta Yahoo!

Doskonały
9

Flickr to jeden z najlepszych na świecie serwisów do publikowania zdjęć. Jego twórcom udało się stworzyć społeczność miłośników fotografii komentujących zdjęcia i wymieniających się doświadczeniami. Flickr to obowiązkowa pozycja dla wszystkich mniej lub bardziej zainteresowanych fotografią.

Flickr to przede wszystkim galeria, w której możemy umieszczać nasze zdjęcia. Mamy możliwość oznaczenia miejsca w którym dane ujęcie zostało wykonane oraz dodania podpisów, tagów i innych przydatnych informacji. Serwis automatycznie wyłuskuje parametry techniczne obrazu z pliku EXIF. Nasze zdjęcia możemy grupować w dowolne albumy i kolekcje.

Flickr to nie tylko wirtualna galeria. Największą siłą tego serwisu jest ogromna rzesza aktywnych użytkowników, komentujących zdjęcia i wymieniających się doświadczeniami. Możemy dołączać do grup tematycznych, oceniać prace innych i samemu poddawać się krytyce. Na podkreślenie zasługuje ogromna różnorodność tematyczna grup. Nawet fotografowie o najbardziej egzotycznych zainteresowaniach znajdą tutaj podobnych sobie. My zamierzamy dołączyć do Grupy Miłośników Zdjęć Babcinych Guzików.

Pomimo ogromnej kompleksowości Flickr jest dość prosty w obsłudze. Tylko czasami należy trochę głębiej pokopać w menu, aby odnaleźć poszukiwaną funkcję. Zdjęcia możemy wgrywać przez stronę lub korzystając z dodatkowych programów na wiele platform. Aby korzystać z serwisu Flickr, wymagane jest konto Yahoo!. Darmowa wersja umożliwia publikowanie maksymalnie 300 MB zdjęć na miesiąc, przy czym widoczne jest tylko 200 ostatnio wgranych zdjęć.

Flickr to serwis dla wszystkich, którzy choć trochę interesują się fotografią. Zapewnia pozytywne wrażenia estetyczne i umożliwia podniesienie swoich kwalifikacji, dzięki uwagom innych użytkowników.

Najczęściej pobierane Fotografia na web-apps

Więcej
Flickr

Wypróbuj

Flickr

Opinie użytkowników o Flickr